Warsztaty filmoznawcze

Warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej i licealnej.
Zajęcia odbywają się od 2009 roku. W roku szkolnym 2011/2012 uczestnicy spotykają się we wtorki o godzinie 17:30, zwykle w sali 74, a niekiedy w 115. Warsztaty mają charakter filmoznawczy, ale ich tematem są często także inne obszary kultury. Zajmujemy się kinem polskim i zagranicznym, tym najnowszym, i tym spod znaku braci Lumiere. Część tematów opracowywana jest przez uczestników. W tym roku zajmowaliśmy się m.in. twórczością Charliego Chaplina, Romana Polańskiego, Quentina Tarantino, aktorstwem Marlona Brando, kinem kontestacji lat sześćdziesiątych. Analizowaliśmy budowę i treść filmów Podwójne życie Weroniki, Człowiek słoń, Kret, Tramwaj zwany pożądaniem, Palacz zwłok. W planach mamy wiele innych ciekawych tematów do zrealizowania.

Niektórzy uczestnicy warsztatów wezmą udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie, gdzie będą mieli szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Z kolei ci, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia, otrzymują bezpłatne karnety na seanse kinowe w DKF Niespodzianka w Pałacu Młodziezy.

W programie:
- poznawanie historii kina,
- analiza dzieł filmowych,
- udział w kinowych seansach w DKF i poznawanie najnowszych filmów.

Kontakt:
Dominik Wierski, dominikwierski@poczta.fm, tel. 52 321 00 81, wew. 359.

 

Dział Animacji Kulturalnej                                                                                                                                                          aktualizacja: 9 wrzesień, 2013